خانه » مطالب جالب و خواندنی » معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب

معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب

معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب

معما,تست هوش تصویری,lulh,jsj i,a

امروز برای شما عزیزان معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب را آماده کرده ام که امیدوارم لذت ببرین. ابتدا معما ها قرار داده شده است و سپس جواب معما ها و بعد از آن تست هوش تصویری که زیر هر تست پاسخ آن قرار داده شده است.

♥♥♥ معما ♥♥♥

توجه داشته باشید سعی کنید به سوالات با سرعت جواب دهید و پاسخ سوالات نیز در انتها قرار داده شده است.

سوال ۱ :جهانگردي توسط قبيله اي وحشي دستگير شد. اما به او اجازه داده شد تا جمله اي بگويد.ولي بدين شرط كه اگر جمله او صحت داشته باشد او را در روغن جوشان بسوزانند و اگر غلط باشد، با تيرزهرآگين مورد هدف قرار دهند. جهانگرد هوشيار با كمي فكر پاسخ داد كه موجب نجات او از مرگ شد. به نظر شما پاسخ او چه بود؟

سوال ۲ :شما در یک مسابقه سرعت شرکت کرده‌اید.
از نفر دوم سبقت می‌گیرید؟
اکنون در چه جایگاهی قرار دارید؟

سوال ۳ :دو اتاق در مجاورت هم قرار دارند. هر کدام یک در دارند ولی هیچکدام پنجره.ندارند. درهایشان که بسته باشد درون اتاقها کاملا تاریک است. در یک اتاق سه چراغ برق به توان های ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ وات و در اتاق دیگر سه کلید برق مثل هم وجود دارد. ما نمیدانیم کدام کلید کدام چراغ را روشن میکند ( مثلا نمیدانیم آیا کلید وسطی مربوط است به چراغ وسطی یا به چراغهای دیگر اما بطور قطع میدانیم که هر کدام از کلید ها یکی از چراغها را روشن میکند. همچنین ترتیب چراغها را هم نمیدانیم ).
شما معلوم کنید که هر کلید مربوط به کدام چراغ است. برای اینکار و در شروع، شما باید در اتاق کلیدها باشید و کار را از آنجا شروع کنید. شما میتوانید هر چند مرتبه که بخواهید کلیدها را روشن و خاموش کنید. اما شما تنها هستید و نمیتوانید از کسی کمک بگیرید و هیچگونه وسیله ای هم خواه برقی خواه غیر برقی بهمراه ندارید و مهمتر از همه اینکه شما حق ندارید بیش از یکبار وارد اتاق چراغها شوید و وقتیکه وارد شدید و بیرون آمدید، دیگر نمیتوانید مجددا وارد آن اتاق بشوید.

حال بفرمایید که هر کلید کدام چراغ را روشن می کند؟

سوال ۴ :دو مرد نسبت به هم، دایی وخواهر زاده اند. یعنی اولی دایی دومی و خواهر زاده اوست، دومی نیز دائی اولی و خواهرزاده وی می باشد. چطور چنین چیزی ممكن است؟

سوال ۵ :مردی شتابان وارد اداره پلیس شد در حالیکه پشت سر هم این جمله را تکرار میکرد ” همسرم را کشتند …. همسرم را کشتند ….” . یکی از افراد پلیس از او پرسید که چه اتفاقی افتاده و داستان از چه قرار است. مرد توضیح داد که هنگامیکه اطراف صخره های کنار دریا همراه همسرش که چند قدمی از او عقبتر بوده قدم میزدند، ناگهان صدای رعد بسیار بلندی به گوشش رسیده. او وحشت زده از صدای بلند، برمیگردد تا ببیند صدا از کجا بوده ! ناگهان برق مهیبی محیط را روشن می کند و همسرش جیق می کشد. هنگامیکه رویش را به سمت همسرش برمی گرداند، می بیند که همسرش از بالای صخره ها سقوط کرده و به پایین افتاده و همان لحظه مردی را در حال فرار میبیند.
پلیس پس از شنیدن تمامی صحبتهای مرد اعلام میکند که اظهارات او دروغ بوده و او را بلافاصله به جرم قتل همسرش دستگیر میکنند. به نظر شما پلیس چگونه می دانسته که او قاتل است؟

سوال ۶ :هرشکلات ۱دلار،درمقابل هرسه کاغذشکلات یه دونه شکلات هدیه میگیری،
حالا با۱۵دلار چندتا شکلات میتونی بخری؟؟

سوال ۷ :پدر مریم پنج تا دختر داره:
نانا،
نِ‌نِ
نی‌نی
نُ‌نُ
اسم دختر پنجم چیه؟
.
.
.
.

……………………………………..   جواب ها   ……………………………………..

.
.
.
.

جواب ۱ :با تير زهرآگين مورد هدف قرار مي گيرم» و بدين ترتيب از مرگ رهايي يافت

جواب ۲ :جایگاه او را به دست خواهید آورد پس دوم می‌شوید

جواب ۳ :یکی از کلید ها را روشن کنید و یکی دو دقیقه بعد آنرا خاموش نمایید. حالا کلید دیگری را روشن کنید و به اتاق چراغها بروید. چراغی که روشن است مربوط است به کلید دوم. دو چراغ دیگر را لمس کنید، آنکه گرم است مربوط است به کلید اول و البته آنکه سرد است مربوط است به کلید سوم است.اگر شما نتوانستید این معما را حل کنید یقینا به این دلیل بوده است که به فیزیک معما که همانا حرارت تولید شده در چراغها است توجه نداشتید و فکر خود را متمرکز بر تناظر چراغها و کلیدها نمودید، راه حلی که هرگز شما را به جواب نخواهد رساند.توان چراغها هم هیچ ربطی به حل معما ندارد. آنها را فقط برای گمراه کردن شما در معما گنجانده شده است.

جواب ۴ :هر چند كه این نوع خویشاوندی به ندرت اتفاق می افتد، ولی غیر ممكن نیست. دو مرد را در نظر می گیریم كه زنشان فوت كرده وهر كدام یك دختر دارند. اولی دختر دومی را به عقد خود در می آورد و دومی نیز دختر اولی را به زنی می گیرد و آن دو پدر زن یكدیگر و در عین حال داماد هم محسوب می شوند. هر كدام از آنها صاحب پسری می شوند. اگر كمی فكر كنیم، متوجه خواهیم شد كه هر یك از این دو پسر نسبت به دیگری هم دایی محسوب می شوند و هم خواهر زاده

جواب ۵ :از اونجا که در هنگام رعد و برق به دلیل سرعت نور اول برق دیده میشه بعد صدای رعد شنیده می شود، معلوم میشه که داستان مرد دروغ بوده چون مرد ادعا کرده بود که ابتدا صدا را شنیده و بعد نور را مشاهده کرده، به همین دلیل پلیس او را دستگیر کرده.

جواب ۶ :فکر کنم ۲۰ اینو خودمم نمیدونم :d

جواب ۷ :اسمش مریمه

♥♥♥ تست هوش تصویری ♥♥♥

تصویر اول :خیلی زود و سریع با چهار خط راست متوالی (البته بدون این که قلم را از روی کاغذ بردارید) نه نقطه‌ای که در تصویر می‌بینید را به هم وصل کنید.

تست هوش

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
……………….. جواب ………………..

تست هوش تصویری

تصویر دوم :سه شکل هندسی ( یک مربع و دو مستطیل داریم ) که قسمتی از هر کدام با رنگی پر شده است

حال باید شما به این سوال پاسخ دهید که مساحت بخش رنگ شده در کدام یک از اشکال بیشتر است ؟

معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
……………….. جواب ………………..

گزینه A

تصویر سوم :تصویر زیر یک نوع بازی ریاضی به نام معمای مربع گمشده است، معمای مربع گم‌شده معمایی متاثر از خطای دید است و در کلاس‌های درس ریاضیات برای به کارگیری تجسم هندسی دانش‌آموزان مطرح می‌شود.

این پازل دو ترکیب از اشکالی را نشان می‌دهد که ظاهراً هر دو یک مثلث قائم‌الزاویه هستند. اما یکی از آنها یک مربع ۱×۱ فضای خالی دارد، شما باید جای مثلثها و بقیه اشکال را جوری تغییر دهید که یک مربع در فضا بماند بدون اینکه در تصویر تغییری ایجاد شود

معما

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
……………….. جواب ………………..

معما تصویری

تصویر چهارم :یکی از ۹ شکل موجود در تصویر باید حذف شود . آیا می توانید آنرا تشخیص دهید ؟ و بگویید چرا باید حذف شود ؟

هوش

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
……………….. جواب ………………..

جواب صحیح گزینه ۳ می باشد

زیرا شکل های درون تصویر از لحاظ نقاط دو به دو مکمل هم هستند ، بجز گزینه ۳ که تنهاست

۱-۵

۲-۴

۳

۶-۷

۸-۹

تصویر پنجم :در ردیف دوم به جای علامت سوال چه عددی مناسب است؟
گفته می شود که اگر مهندس باشید در کمتر از سه دقیقه، اگر آرشیتکت باشید در ۳ ساعت و اگر دکتر باشید در ۶ ساعت، اگر حسابدار باشید در ۳ ماه به جواب این  سوال ریاضی دست پیدا می کنید، ولی اگر وکیل باشید احتمالا” هیچ وقت به جواب نمی‌رسید

تست هوش

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
……………….. جواب ………………..

پاسخ: ۱۳

تصویر ششم :در تصویر بالا یک جدول با نه خانه داریم . با دقت به اعداد موجود در جدول نگاه کنید. بین تمام سه خط جدول یک رابطه منطقی وجود دارد. ردیف اول و دوم به صورت کامل در جدول قرار گرفته است . و جواب تست هوش ما ردیف سوم جدول است. حالا به نظر شما باید به جای علامت سوال چه عددی در جدول قرار بدهیم.

معما و تست هوش

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
……………….. جواب ………………..

در هر سطر از جدول ، اگر عدد وسط را از عدد سمت چپ به همراه یک عدد ۳ کسر کنیم ، و در پایان از هر جواب عدد ۳ را برداریم مکعب عدد سمت راست بدست می آید

۳۷۰ -۳۳ = ۳۴۳ = ۷۳

۲۲۴ -۲۳ = ۲۱۶ = ۶۳

۷۳۰ -۱۳ = ۷۲۹ = ۹۳

تصویر هفتم :کدام گزینه جای خالی را پر می کند؟

در ضمن جواب این سوال رو هم خودتون حدس بزنید

معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب

معما های پیچیده و تست هوش تصویری جالب با جواب

loading...

3 دیدگاه

 1. سلام عزیزم ضمن تشکر دو جواب اصلاحیه بشرح ذیل بحضورتان ارسال مینماییم:
  جواب سوال شش ۲۰ شکلات میشود : هر شکلات ۱ دلار پس با ۱۵ دلار ۱۵ شکلات میشه خرید و باهر ۳ پوست شکلات ۱ شکلات رایگان میدن یعنی دوباره ۵ شکلات هم رایگان میگیری که روهم میشه ۲۰ عدد.

  جواب تصویر ۲ میشود شکل A ( مستطیل سبز ) : شکلها را به دو بخش تقسیم وبعدحساب میکنیم .
  سبز : ده مربع سبز کامل + نیمی از پنج مربع کامل (۲٫۵ مربع ) = ۱۲٫۵
  آبی : ده مربع آبی کامل + نیمی از چهار مربع کامل (۲ مربع ) = ۱۲
  قرمز : هشت مربع قرمز کامل + نیمی از هشت مربع کامل ( ۲مربع ) = ۱۲

 2. سلام
  می خواستم بگم :
  جواب سوال شش ۲۲ شکلات می شه چون با ۱۵ دلار علاوه بر ۱۵ شکلات و ۵شکلات دیگر با سه تا کاغذ شکلات آن ۵ شکلات یک شکلات دیگر می توانیم بگیریم و همچنین با یک کاغذ شکلات که گرفتیم با دو تای باقیمانده از آن ۵ شکلات یکی دیگه هم می توانیم بگیریم .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*