خانه » اخبار » تصادف مرگبار دو قطار مسافربری در هفت خوان شاهرود

تصادف مرگبار دو قطار مسافربری در هفت خوان شاهرود

تصادف مرگبار دو قطار مسافربری در هفت خوان شاهرود

تصادف مرگبار دو قطار مسافربری در هفت خوان شاهرود

اخبار داغ و حوادث:تصادف مرگبار دو قطار مسافربری در هفت خوان شاهرود در بخش اخبار داغ سایت میهن گرام قرار داده شده است طی حادثه ای از تصادف دو قطار باعث کشته شدن تعدادی از هموطنانمان شده است ما نیز به بازماندگانشان تسلیت عرض می کنیم

کولیوند سرپرست اورژانس کشورگفت:عملیات امدادی در محل حادثه ریلی سمنان پایان یافت و تعداد کشته ها به ۴۴ نفر رسید

وی افزود: شمار کشته شدگان و امار نهایی جانباختگان این حادثه به ۴۴ نفر رسیده است.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: در این حادثه ۸۲ نفر مصدوم شده بودند که ۱۷ نفر بستری هستند و بقیه پس از مداوا ترخیص شده اند.

سید مصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بر اثربرخورد ٢ قطار مسافربری که منجر به خروج ٤ واگن از ریل و حریق ٢ واگن دررمحور سمنان – دامغان (هفت خوان) شد، ١٠۳ نفر مصدوم شدند که  ٧١ مصدوم به بیمارستان ولایت دامغان و ٩ مصدوم به بیمارستان کوثر سمنان منتثل شدند.

وی ادامه داد: برای ۲۰ نفر نیز خدمات سرپایی صورت گرفت.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر  از فوت شدن ۴۳ نفر در این حادثه تا کنون خبر داد.

کولیوند رئیس اورژانس کشور با اعلام افزایش شمار کشته و مجروحان تصادف دو قطار مسافربری در سمنان افزود:شمار کشته‌شدگان سانحه قطارهای مسافری از عدد ۴۰ گذشته و تعداد مصدومان از ۱۰۰ نفر فراتر رفته است.

۱۶:۰۵:۰۰ سخنگوی امداد و نجات :تا کنون تعداد کشته شدگان ۳۱ نفر اعلام شده است

در حادثه امروزصبح جمعه برخورد دو قطار در هفت خوان شاهرود، سید مصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر در آخرین اعلام مصدومان این حادثه گفت:متاسفانه تا کنون تعداد مصدومان ۹۸ و کشته شدگان ۳۱ نفر اعلام کرد.

وی در ادامه افزود: احتمال افزایش شمار مصدومان وجود دارد.

امدادرسانی ها همچنان ادامه دارد .

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ برخورد قطار مشهد- سمنان و قطار تبریز- مشهد در صبح امروز در محدوده ایستگاه هفت خوان در بین شهرستان های سمنان و دامغان رخ داد و انتقال مجروحان توسط نیروهای امدادگر اورژانس ۱۱۵ و نیروهای هلال احمر توسط بالگرد، اتوبوس آمبولانس و آمبولانس ها به بیمارستان کوثر سمنان و ولایت دامغان صورت پذیرفت.

گفتنی است: ۷۶ نفر از مصدومان این حادثه  در حال حاضر در بیمارستان ولایت دامغان بستری و تحت درمان هستند.
این مجروحان از طریق اتوبوس آمبولانس و آمبولانس های این دانشگاه همچنین تعدادی از مصدومان با قطار  به بیمارستان ولایت دامغان منتقل شدند.

تصادف مرگبار دو قطار مسافربری,تصادف مرگبار دو قطار,تصادف دو قطار مسافربری,تصادف دو قطار مسافربری در شاهرود

۱۵:۱۵:۱۲ شکرالهی در اعلام شمار مصدومان و کشته شدگان:۳۵کشته و ۸۰ تن دیگر مصدوم شدند

شکرالهی رییس هلال احمر استان سمنان در خصوص افزایش شمار کشته شدگان این حادثه گفت:تا کنون در این حادثه ۳۵ کشه و ۸۰ تن دیگر مصدوم شدند.

وی افزود: به همت امدادگران و نیروهای آتش نشانی مستقر در محل آتش سوزی در واگن ها مهار شده است.

۱۴:۱۰:۱۵ استاندار سمنان از ۳۱ تن کشته و ۷۲ مصدوم خبر داد

خباز استاندار استان سمنان در تازه ترین گفتگوی خود از حادثه برخورد دو قطار در بین دو ایستگاه گفت:تا کنون ۳۱ تن کشته و بیش از ۷۲ نفر در این حادثه مصدوم شده اند.

وی احتمال افزایش قربانیان این حادثه را داد و افزود:به دلیل واژگون شدن یکی از این قطار ها بازرسان در کشف اجساد به مشکل برخورده اند.
علت فنی این حادثه در دست بررسی است .

در تازه ترین اخبار منتشر شده اسامی ۹ نفر از مجروحان حادثه برخورد ۲ قطار در هفت خوان سمنان که به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند اعلام شد.

۱۰:۱۲:۰۰  مرتضوی :۱۵ کشته و ۷۲ مصدوم

سید مصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: برخورد قطار در محور سمنان – دامغان (ایستگاه هفت خان) تا کنون ۱۵ کشته و ۷۲ مصدوم داشته است.

وی ادامه داد:از ۷۲مصدوم ۴۳ نفر به بیمارستان ولایت دامغان و ۹ مصدوم با بالگرد به بیمارستان کوثر سمنان منتقل و ۲۰ نفر دیگر سرپایی درمان شدند.

۰۹:۲۸:۰۴ برخورد دو قطار مسافربری در سمنان

مدیر روابط عمومی راه آهن شمال شرق ۱ گفت : برخورد قطار ۴۸۰ مسافری به انتهای قطار ۳۲۴  در بین ایستگاه گرداب و هفتخوان باعث آتش سوزی چند واگن شد .

این قطارها در حال سوختن هستند و تا اطفا حریق نمی توان آمار کشته ها را اعلام کرد. در این حادثه قطار محلی سمنان – دامغان به پشت قطار تبریز – مشهد برخورد کرده است.

عرب حجی افزود : برای امداد رسانی به حادثه دیدگان ،نیروهای اورژانس و هلال احمر و دو بالگرد برای اطفای حریق به محل اعزام شده اند.

وی گفت: متاسفانه تا این لحظه ۸ تن از هموطنان‌مان در حادثه برخورد دو قطار جان خود را از دست دادند و ۱مجروح این حادثه به بیمارستان ولایت دامغان منتقل شدند .

ایستگاه هفت خوان و گرداب بین دو شهرستان سمنان و دامغان واقع شده است.

این حادثه  بین دو قطارکه ، یکی از آنها قطار محلی سمنان به دامغان در ایستگاه ایستاده بود و قطار دیگر (تبریز  به مشهد) وارد ایستگاه شد،از پشت برخورد کرد.

علت این حادثه خروج ۴ واگن از ریل و حریق ۲ واگن (درساعت ۷:۴۰ ) باعث  کشته شدن ۵ نفر و مصدومیت ۱۱ نفر تاکنون شده است.

تلاش‌های نیروهای امدادی به ویژه بالگردهای اورژانس و هلال احمر برای انتقال مصدومان همچنان ادامه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار حوادث

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*