خانه » داعش » اخبار داعش » حمله های هوایی فرانسه به تاسیسات نفتی داعش

حمله های هوایی فرانسه به تاسیسات نفتی داعش

حمله های هوایی فرانسه به تاسیسات نفتی داعش

حمله های هوایی فرانسه به تاسیسات نفتی داعش

اخبار داعش :بعد اینکه اعضا داعش در پاریس دست به حملات تروریستی زدند کشور فرانسه با قدرت بیشتری به نبرد با گروه تروریستی داعش رفت و توانست ضربه های سنگینی به داعش بزند در یکی از تازه ترین اقدامات به تاسیسات نفتی داعش در رقه حمله کردند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ژان ایو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد: دو فروند جنگنده بمب افکن «میراژ ۲۰۰۰» متعلق به ارتش فرانسه در پایگاه نظامی اردن، روز جمعه تاسیسات نفتی داعش را در رقه هدف قرار دادند.
وزیر دفاع فرانسه با حضور در پایگاه نظامی فرانسه در اردن و در دیدار با ۲۵۰ نظامی مستقر در این پایگاه به مناسبت سال نو میلادی، گفت: بازخوردهایی از حمله به تاسیسات نفتی داشته ایم و این راهی است که باید آن را ادامه دهیم.
به گفته یک منبع نظامی، این عملیات که ساعت دو بامداد روز جمعه آغاز شد و حدود دو ساعت به طول انجامید، نخستین حمله نیروهای فرانسوی به مواضع داعش در سال ۲۰۱۶ میلادی محسوب می شود.
این منبع افزود: در نخستین ساعات روز جمعه دو فروند میراژ دیگر برای پشتیبانی هوایی از «پیشمرگ» های کُرد در نزدیکی شهر «سنجار» در شمال عراق، وارد عملیات شدند.
نام و موقعیت جغرافیایی پایگاه فرانسه در اردن که گفته می شود ۶ فروند جنگنده بمب افکن میراژ ۲۰۰۰ در آن مستقر شده به درخواست مقامات اردنی اعلام نشده است.
نیمی از حملات هوایی فرانسه علیه مواضع داعش توسط جنگنده های میراژ صورت می گیرد. این در حالی است که تاکنون حملاتی نیز توسط ناو هواپیمابر «شارل دو گل» که در خلیج فارس مستقر شده، صورت گرفته است. همچنین فرانسه از ۶ فروند جنگنده «رافال» که در امارات متحد عربی مستقر شده اند، برای شناسایی استفاده کرده است.
ناوگان هوایی فرانسه در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۳۹۰ حمله را با تخریب بیش از ۷۱۰ هدف، علیه مواضع داعش صورت داده است.
پاریس در پی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) که به مرگ ۱۳۰ تن منجر شد و داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت، حملات هوایی خود را به مواضع این گروه تروریستی در سوریه تشدید کرد.
فرانسه از سپتامبر (شهریور/ مهر) ۲۰۱۴، به ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق به رهبری آمریکا پیوست و یک سال پس از آن نیز حملات هوایی را به مواضع داعش در سوریه آغاز کرد.
کشورهای اروپایی که در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت این کشور حمایت کرده بودند، حالا بشدت از اقدام های تروریستی افرادی که از صحنه ناآرامی های سوریه به کشورهایشان بازمی گردند و به اقداماتی چون جذب نیرو برای تروریست ها و حملات تروریستی دست می زنند، نگرانند.
منبع:ایرنا

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*