خانه » داعش » اخبار داعش » دستگیری خطرناک ترین سرکرده داعش در عرسال

دستگیری خطرناک ترین سرکرده داعش در عرسال

دستگیری خطرناک ترین سرکرده داعش در عرسال

دستگیری خطرناک ترین سرکرده داعش در عرسال

اخبار داعش :در ادامه بازداشت عناصر داعش این بار خبرهایی از دستگیری خطرناک ترین سرکرده داعش در عرسال منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :یگان ویژه اطلاعات و امنیت ارتش لبنان به همراه واحدهای ارتش مستقر در منطقه عرسال ساعت شش صبح جمعه در یک عملیات ویژه در منطقه وادی الارانب در بلندی های شهرک عرسال یازده عنصر مسلح از جمله «احمد یوسف آمون» معروف به الشیخ خطرناک ترین سرکرده گروه تروریستی داعش در منطقه عرسال را که از سال ۲۰۱۳ تاکنون مسئول اول بمب گذاری خودروها بوده است، بازداشت کرد.

خودروهای بمب گذاری شده توسط آمون و باندش در بیشتر مناطق لبنان از جمله ضاحیه جنوبی بیروت و شهرهای منطقه بقاع (شرق و شمال شرق لبنان) هرمل، اللبوه و النبی عثمان منفجر شده اند.

آمون که در جریان درگیری شدید مسلحانه یک ساعته بین ارتش لبنان و عناصر مسلح گروه تروریستی تکفیری داعش به طور سطحی زخمی شده با یک بالگرد نظامی ارتش لبنان برای درمان به یکی از بیمارستان های لبنان منتقل شده است.

گفته می‌شود یکی از همراهان آمون در این درگیری به هلاکت رسیده است.

ارتش لبنان در جریان این درگیری و هنگام یورش به یک اردوگاه آوارگان سوری و مقرهای امنیتی داعش در منطقه وادی الارانب موفق شد مقدار زیادی سلاح و کمربندهای انفجاری را کشف و ضبط کند.

براساس این گزارش اقدامات امنیتی ارتش لبنان در منطقه وادی الارانب ادامه دارد.

آمون خدمات لجستیکی از جمله خودروهای بمب‌گذاری شده و کمربندهای انفجاری را در اختیار تروریست های تکفیری قرار می داده است.

وی در حمله به نیروها، گشتی‌ها و مقرهای ارتش ، شلیک موشک و خمپاره به شهرک‌ها و روستاهای منطقه بقاع در شمال و شمال شرق لبنان، ربودن شهروندان لبنانی و سوری دست داشته است.

این تروریست تکفیری خطرناک، تعدادی از شهروندان عادی و نظامیان و نیروهای امنیتی لبنان را به داشتن ارتباط با دستگاه های امنیتی متهم کرده و سپس آنها را به قتل رسانده است.

عملیات دستگیری امون صرف نظر از جایگاهی که وی در داعش احراز می‌کرد، از حیث دستگیری امون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، در بیان دشواری‌های دستگیری امون کافی است، به این نکته اشاره شود که اماکنی که امون به عنوان محل اقامت و استراحت از آنها استفاده می‌کرد، در صعب العبورترین نقاط عرسال قرار داشتند.

این درحالی است که طی رصدها مشخص شد، وی به صورت مستمر محل اقامت خود را تغییر می‌دهد. همچنین مشخص شد که وی همواره مسلح است، به گونه‌ای که حتی هنگام خواب کمربندی انفجاری به خود می‌بست تا احتمال زنده دستگیر شدن خود را به صفر برساند. به همین دلیل اجرای موفق این عملیات به ویژه زنده دستگیر شدن امون از اهمیت و حساسیت غیر قابل وصفی برخوردار است.

«عصام صدیق»، «عبدالرحمن الغاوی»،«محمد الغاوی»، «حسام العکله»، «عکرمه عیوش»، «تهامه عیوش»، «عدنان فاضل» ، «عبداللطیف صدیق»، «احمد آمون» ،«علی آمون» و «احمد یوسف آمون» یازده تروریست تکفیری داعش هستند که توسط نیروهای امنیتی ارتش لبنان بازداشت شده اند.

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*