خانه » داعش » اخبار داعش » خنثی شدن نقشه داعش برای حمله به زوار اربعین

خنثی شدن نقشه داعش برای حمله به زوار اربعین

خنثی شدن نقشه داعش برای حمله به زوار اربعین

خنثی شدن نقشه داعش برای حمله به زوار اربعین

اخبار داعش :بار دیگر گروه تروریستی داعش سعی در انجام جنایتی دیگر داشت که ناکام ماند. اکنون خبرهایی از خنثی شدن نقشه داعش برای حمله به زوار اربعین منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از المسله، ارتش عراق موفق شد نقشه گروه تروریستی داعش را برای هدف قرار دادن زوار امام حسین علیه‌السلام که با پای پیاده عازم کربلا هستند، خنثی کند.

احمد خلف از افسران پلیس بغداد گفت که ارتش عراق با استناد به اطلاعات دقیق ارائه شده از سوی دستگاههای اطلاعاتی، موفق شد نقشه گروه تروریستی داعش را برای هدف قراردادن زواری که قصد دارند با پای پیاده عازم کربلا شوند، خنثی کند.

وی افزود: شماری از نیروهای ارتش عراق صبح شنبه مناطق مختفی از شهرستان التاجی و ناحیه المشاهده در شمال بغداد را مورد تفتیش و بازرسی قرار دادند و موفق شدند چندین کمربند انفجاری، بمب، و سلاحهای مجهز به صدا خفه کن را که برای هدف قرار دادن زوار امام حسین علیه‌السلام آماده شده بود، مصادره و شماری از مظنونان را دستگیر کنند.

این افسر پلیس بغداد گفت که نیروهای امنیتی همچنین موفق به مصادره سلاح و مهمات در مسیر پیاده‌روی زوار در جنوب بغداد شدند.

فرماندهی «عملیات بغداد» روز پنجشنبه از آغاز طرح امنیتی ویژه اربعین برای برقراری امنیت این مراسم و حفظ جان زوار خبر داده بود.

قیس خلف رحیمه فرمانده عملیات فرات میانی نیز گفت که ۳۰ هزار نیروی امنیتی در طرح محافظت از زوار کربلا در مراسم اربعین امام حسین علیه السلام شرکت دارند.

مراسم اربعین امام حسین علیه السلام یکی از مهمترین مناسبتهای دینی شیعیان به شمار می‌رود و سالانه میلیونها نفر از عراق و خارج از این کشور، برای بزرگداشت مراسم اربعین با پای پیاده عازم کربلا می‌شوند. هزاران موکب و هیئت برای خدمت‌رسانی به زوار در راههای منتهی به استان کربلا مستقر هستند.

دولت عراق همه‌ساله در مناسبت‌های ماه محرم و صفر طرحهای امنیتی ویژ‌ه‌ای را به‌منظور حفظ جان زوار اجرا می‌کند.

حرکت زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برای شرکت در مراسم اربعین در کربلای معلی، از هفته گذشته از نقاط مختلف عراق و از کشورهای دیگر آغاز شده است.
منبع:خبرگزاری تسنیم

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*