خانه » داعش » اخبار داعش » تانک‌ها و خودروهای زرهی چوبی داعش برای گمراه کردن

تانک‌ها و خودروهای زرهی چوبی داعش برای گمراه کردن

تانک‌ها و خودروهای زرهی چوبی داعش برای گمراه کردن

تانک‌ها و خودروهای زرهی چوبی داعش برای گمراه کردن

اخبار داعش :حملات از زمین و هوا به داعش ادامه دارد و این گروه تروریستی روی به نقشه های تازه آورده است. اکنون تصاویری از تانک‌ها و خودروهای زرهی چوبی داعش برای گمراه کردن نیروهای عراقی منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :تروریست‌های داعش برای گمراه کردن ارتش عراق از تانک‌ها و خودروهای زرهی از جنس چوب استفاده می‌کنند.

وزارت دفاع عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: لشگر شانزده ارتش عراق مستقر در محور شمالی موصل موفق شد چندین مقر و پناهگاه را کشف کند که داعش در آنها از تانک‌ها، خودروهای زرهی و اسلحه‌های مختلف اما از جنس چوب استفاده می‌کرد.

این وزارتخانه اعلام کرده داعش از طریق این وسایل نظامی چوبی جنگنده‌های عراقی را گمراه می‌کرده تا نتوانند مناطق اصلی تروریست‌ها را بمباران کنند.

از سوی دیگر منابع نظامی و شاهدان عینی در محله القادسیه در شمال شرق موصل می‌گویند که درگیری‌های شدیدی میان تروریست‌های داعش و نیروهای عراقی در این محله رخ داده است. نیروهای مبارزه با تروریسم عراق روز جمعه توانستند وارد محله القادسیه شوند.

همچنین درگیری‌های شدیدی میان دو طرف در ورودی‌های محله البکر در شرق موصل رخ داد. این درگیری‌های نگرانی را درباره وضعیت ساکنان این محله‌ها افزایش داده است به ویژه اینکه هنوز امکانات و فرصتی برای خروج آن‌ها فراهم نشده است.

به گفته مسئولان ارتش عراق، نیروهای دولتی وارد جنگ خیابانی با داعش در این محله‌ها شده‌اند و به رغم مقاومت شدید داعش همچنان برای رسیدن به مرکز شهر تلاش می‌کنند.

فرماندهان عراقی می‌گویند، این درگیری‌ها شدیدترین درگیری‌ها از آغاز عملیات آزادی شهر موصل محسوب می‌شود. حضور تعداد زیادی از غیرنظامیان در شهر موصل و تک‌تیراندازها و بمب‌هایی که داعش در مسیرها کار گذاشته است روند پیشروی به سمت مرکز و ساحل غربی شهر را با مشکل مواجه کرده است.

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق که برای جنگ خیابانی آموزش دیده‌اند حملاتی را نیز به منطقه الاربجیه در شرق موصل آغاز کرده‌ و کنترل برخی ساختمان‌های این منطقه را در دست گرفته‌اند. آن‌ها قرار است به زودی عملیات آزادی محله کرکوکلی را نیز از سر بگیرند.

اما در حومه شهر موصل نیز درگیری‌هایی به ویژه در محور جنوبی در جریان است. نیروهای عراقی در محور جنوبی به پیشروی‌هایی دست یافته و توانستند روستاهای العباس و النجفیه در جنوب شرق موصل را در دست بگیرند و خود را هرچه بیشتر به شهر نزدیک کنند.

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی به داخل شهر موصل، وزارت دفاع عراق از کشته شدن «خالد المیتویتی» مسئول جدید عملیات نظامی داعش خبر داد.

پیشتر «ابی عائشه الببلاوی» مسئول سابق عملیات داعش در محله الانتصار موصل کشته شده بود.

نیروهای عراقی اخیرا محله استراتژیک الانتصار را آزاد کردند. پس از آزادی و پاکسازی این محله به دست ارتش عراق، پلیس استان نینوا مسئولیت اداره امنیت این محله را به دست گرفت.

محله الانتصار بعد از شهرستان حمدانیه دومین منطقه‌ای است که اداره آن پس از آزادی به دست پلیس نینوا داده شده است؛ نیروهایی محلی که انتظار می‌رود بعد از آزادی موصل اداره تمام شهر و حومه آن را در اختیار بگیرند.

تانک داعش

خودروهای زرهی داعش

خودروهای زرهی داعش

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*