خانه » داعش » اخبار داعش » شهید شدن زائران ایرانی با انفجار تروریستی داعش +عکس

شهید شدن زائران ایرانی با انفجار تروریستی داعش +عکس

شهید شدن زائران ایرانی با انفجار تروریستی داعش +عکس

شهید شدن زائران ایرانی با انفجار تروریستی داعش +عکس

اخبار داعش :جنایت کاران داعش که در میدان مبارزه توان مقابله ندارند و همچون ترسوها فرار می کنند روی به حملات انتحاری و تروریستی آورده اند. اکنون خبرهایی از شهید شدن زائران ایرانی با انفجار تروریستی داعش منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :رسانه‌های عراق از انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در داخل شهر سامراء خبر دادند که منجر به شهادت ۱۱ نفر و زخمی شدن ۱۶ تن گردید.

براساس این گزارش، خودرو بمبگذاری شده در پارکینگ حرم امامین عسکریین(ع) منفجر شد که به فاصله حدود یک هزار متری از حرم امامین عسکریین(ع) قرار دارد و آسیبی به این دو مرقد مطهر نرسیده است.

به گفته مسئولان عتبه امامین عسکرین(ع) ، ابتدا یک خودرو بمب گذاری شده در پایانه مسافری مربوط به زائران در سامرا منفجر شد و زمانی که مردم به سمت محل انفجار رفتند ، بمب دیگر در بین مردم منفجر شد. بیشتر شهدا و زخمی ها ایرانی هستند.

پس از این انفجارهای تروریستی همچنین پنچ اتوبوس مربوط به زائران منفجر می شود اما مشخص نیست که این اتوبوس ها، پر یا خالی از مسافران بودند.

«خالد حسن» عضو شورای استانداری صلاح الدین گفته است که در میان کشته شدگان، چند زائر ایرانی نیز دیده می‌شود.

«دانشیار» نماینده سازمان حج و زیارت کشورمان در عراق در این باره گفته است: زائران در حال پیاده شدن از اتوبوس در پارکینگ سامرا بودند که همزمان آمبولانس حامل عامل انتحاری به طرف آنها حرکت و پس از انفجار، منجر به شهادت ۱۰ زائر ایرانی شد.

گروه تروریستی داعش در بیانیه ای مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.

در پی این انفجار پلیس شهر سامراء به سرعت اعلام وضعیت اضطراری کرده و قوانین منع آمد و شد برقرار شده است. اعلام وضعیت اضطراری پس از آن صورت گرفت که اطلاعاتی به نیروهای امنیتی داده شد مبنی بر اینکه تروریست‌های داعش خودروهای انفجاری دیگری نیز به سوی سامراء گسیل کرده‌اند.

کارشناسان امنیتی پیشتر گفته بودند که گروه تروریستی داعش برای انحراف در عملیات آزاد سازی موصل و کاهش فشار نظامی برای عناصرش در موصل به دنبال انجام عملیات تروریستی پراکنده و انفجار خودرو و عملیات انتحاری در شهرهای مختلف عراق است.

شهید شدن زائران ایرانی

جنایت گروه تروریستی تکفیری داعش

زائران ایرانی

داعش

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*